نسخه موبایل آر اس اس
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
کد خبر : 214960    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۲/۲۰  ساعت ۱۴ : ۱۵
معاون میراث فرهنگی خبرداد:

اختصاص 200 میلیارد ریال برای استحکام‌بخشی 13 اثر تاریخی

علویان صدر:حفاظت از داشته‌های تاریخی آن ‌هم در سطوح جهانی مهم‌ترین سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است.

معاون میراث فرهنگی کشور از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار برای استحکام‌بخشی و مرمت بناهای تاریخی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری «مسعود علویان‌صدر» با بیان این مطلب اظهار داشت: ‌با توجه به بررسی و مطالعات صورت‌گرفته، این اعتبار به 13 پایگاه جهانی و بنای برجسته ملی اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: مقرر شد این اعتبار به استحکام‌بخشی، مقاوم‌سازی، رفع موانع و مشکلات اختصاص داده شود.

این مقام مسوول در ادامه گفت:‌ با تخصیص این بودجه، از این پس شاهد سرعت گرفتن روند پروژه‌های مرمتی در پایگاه‌های جهانی باشیم.

علویان‌صدر افزود: حفاظت از داشته‌های تاریخی آن ‌هم در سطوح جهانی مهم‌ترین سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است؛ موضوع مهمی که این معاونت با حساسیت خاصی آن را دنبال می‌کند.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به تمدن 7هزارساله ایران گفت: صیانت از آثار تاریخی ارتباط تنگاتنگی با هویت ملی دارد به طوری‌که می‌تواند علاوه بر غرور ملی، باعث نشان دادن داشته‌های کهن به گردشگران خارجی باشد.

وی خاطرنشان کرد: تخصیص بودجه برای استحکام‌بخشی این آثار در واقع نشان دهنده احترام به ارزش‌های فرهنگی و میراثی است که البته اهمیت دادن به تاریخ کهن و ارزش نهادن به کالبدها نوعی تربیت نسل آینده نیز محسوب می‌شود.

این مقام مسوول یادآور شد: مرمت بناهای تاریخی درواقع شرایطی را فراهم خواهد کرد تا بنا پویایی خود را بازیابد، ضمن این‌که می‌تواند به‌عنوان عضوی ارزشمند و تکمیل کننده از دنیای مدرن، در حیات آن مشارکت فعل داشته باشد.

علویان صدرادامه داد: بی‌تردید اختصاص اعتبار 200 میلیارد ریال نوعی سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است چرا که اغلب توریسم‌ها برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی وارد ایران می‌شوند.