نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 193557    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۷/۷  ساعت ۸ : ۲۳
با 7 تغيير در جغرافياي استان هاي خراسان رضوي و هرمزگان؛

شهرستان خوشاب به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

شهرستان خوشاب به مرکزیت شهر سلطان آباد از ترکیب بخش‌های مرکزی به مرکزیت شهر سلطان آباد شامل دهستان‌های طبس، رباط جز، و سلطان آباد و بخش مشکان ایجاد می شود.
هیئت وزیران 7 تغییر در جغرافیای استان های خراسان رضوی و هرمزگان را تصویب کرد که بر اساس آن شهرستان خوشاب به مرکزیت شهر سلطان آباد از توابع استان هرمزگان ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس مصوبه دولت، شهرستان خوشاب به مرکزیت شهر سلطان آباد از ترکیب بخش‌های مرکزی به مرکزیت شهر سلطان آباد شامل دهستان‌های طبس، رباط جز، و سلطان آباد و بخش مشکان ایجاد می شود.
بر اساس مصوبه دولت، بخش مشکان به مرکزیت روستای مشکان از ترکیب دهستان‌های یام و مشکان در تابعیت شهرستان سبزوار ایجاد می شود.

همچنین با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور ،‌روستاها ،‌مزارع و مکان های رباطی شاهزاده ، جمبرجوق و افچنگ از دهستان طاغنکوه شمالی بخش طاغنکوه شهرستان تخت جله منتزع و به دهستان دره یام بخش خوشاب شهرستان سبزوار الحاق می شود.
بر اساس این مصوبه،‌ روستاهیا چزگ و فرخار از دهستان طاغنکوه شمالی بخش طاغنکوه شهرستان تخت جلگه منتزع و به دهستان سلطان آباد بخش خوشاب شهرستان سبزوار الحاق می شوند.
بر این اساس،‌ دهستان یام به مرکزیت روستای یام از ترکیب روستاها ،مزارع و مکان‌های یگنجه، ابراهیم آباد،‌دیوانگاه ،‌گل گنبد، سرخ ،‌حسین‌آباد،‌یام،‌نوروزی، بابالنگر،بسک، سیمان، کوره دره، داراب، کاهان بالا،‌ملک آباد، اردنج،‌در بند، درگاه ، نشیب، عادل آباد،‌دهنه شور در تابعیت بخش خوشاب شهرستان سبزوار ایجاد می شود.
همچنین نام دهستان دره یام به مشکان تغییر می کند.
بر اساس مصوبه دیگر دولت ، بخش "مهران" مشتمل بر دهستانهای "دژگان" و "مهران" به مرکزیت روستای لمزان در تابعیت شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان ایجاد می شود.
این تصمیم نامه پس از تایید رئیس جمهور، از سوی محمد رضا رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.