نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 221254    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۷/۲۷  ساعت ۱۵ : ۱۴
وزیر ورزش و جوانان

بسته حمایتی ساماندهی امور جوانان، هفته آینده در دولت

این بسته حاوی پیشنهادهایی حمایتی در تسهیل مسائل مورد نیاز جوانان از جمله ازدواج، مسکن ، معیشت و اقتصاد انان است.

وزیر ورزش و جوانان گفت : بسته حمایتی ساماندهی امور جوانان در این وزارتخانه تهیه شده است که این هفته در دولت طرح می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، عباسی درحاشیه جشنواره پیوند آسمانی که در سالن حجاب برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود : بر اساس قانون همه دستگاههای کشور ملزم دانسته شده اند که برای ساماندهی امور جوانان کمک کنند ، حتی مسائل اعتباری را قانون به وزارت ورزش تجمیع نکرده و موضوعات شامل همه است و وزارت ورزش و جوانان وظیفه پایش و پیگیری دارد .
وی اضافه کرد : برای اینکه این وظایف به شکل جدی تر پیگیری شود و به صورت آیین نامه درآید تلاش شده است که تحت عنوان بسته ای حمایتی در دولت یاداوری شود که این وظایف به دولت اعلام شده است و این هفته طرح می شود .
وزیر ورزش و جوانان افزود: این بسته حاوی پیشنهادهایی حمایتی در تسهیل مسائل مورد نیاز جوانان از جمله ازدواج، مسکن ، معیشت و اقتصاد انان است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در این باره که چرا هزینه های رشته ورزشی مانند فوتبال برای ترویج امر ازدواج هزینه نمی شود، گفت: باید تلاش کنیم بخشی از فرصت ها به سمت نیازهای حقیقی جوانان گسیل شود .
عباسی افزود: ما این کار را نمی کنیم که همه سرمایه ها را به سمت ورزشی مثل فوتبال ببریم بطوریکه امسال هیچ کمکی به تیم پرسپولیس و استقلال نداشته ولی برای موضوع جوانان اعتبار تخصیص داده ایم .


معاون وزیر ورزش و جوانان : تهیه سامانه ملی ازدواج

معاون فرهنگی تربیتی وزارت ورزش و جوانان گفت: تهیه سامانه ملی ازدواج و تهیه بانک اطلاعات ازدواج جوانان از جمله برنامه های مهم در دستور کار این معاونت است .
پیشنمازی در مراسم افتتاح جشنواره پیوند آسمانی در سالن حجاب با تبریک سالروز ازدواج اسمانی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) و فرا رسیدن هفته ازدواج ، تشکیل دفتر برنامه ریزی ازدواج را در این وزارتخانه در همان ماههای تهیه بسته پیشنهادی به دولت در هفته ازدواج از جمله اقدامات این دفتر دانست و افزود: محورهای این بسته حاوی 9 پیشنهاد ازجمله درباره مسکن ، حمایت از ازدواج کارکنان دستگاههای دولتی ، پیش بینی ظرفیت های مشاوره ای و پیش بینی مسکن ارزان قیمت است .
رئیس ستاد هفته ازدواج همچنین تهیه ائین نامه 143 برنامه پنجم توسعه و ساماندهی مراکز مشاوره ای متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی را از دیگر اقدامات این معاونت بیان کرد .
پیشنمازی گفت:تاکنون بیش از 20 جلسه درخصوص تهیه این آئین نامه برپا شده است و امیدواریم در ماههای اینده تصویب شود .
وی افزود:بازنگری در شیوه های مشاوره با رویکرد بومی اسلامی در دستور کار است که بر این اساس تفاهم نامه ای با مراکز علمی کشور در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم مراکز مشاوره از ان بهره مند شوند .
پیشنمازی مشارکت در ساخت فیلم و سریال ها را برای ترغیب جوانان از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی وزارت ورزش بیان کرد و گفت: هنوز در این خصوص به فیلم نامه مورد نظر نرسیده ایم و اماده همکاری با رسانه ملی و دیگر مراکز مرتبط در این زمینه هستیم .