نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 220990    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۷/۱۹  ساعت ۱۱ : ۳۱
معاون میراث فرهنگی خبرداد:

برنامه‌ریزی برای مکان‌یابی مناسب دفتر منطقه‌ای مطالعات میراث معنوی

علویان صدر: این دفتر منطقه‌ای نیمه آبان ماه امسال با حضور رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، سفرای کشورهای خارجی و سران تعدادی از کشورهای عضو این دفتر منطقه‌ای در تهران افتتاح خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی کشور از برنامه ریزی‌ها برای انتخاب یک مکان مناسب برای دفتر منطقه‌ای مطالعات و تحقیقات میراث معنوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت  به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، «مسعود علویان صدر» با اعلام این خبر با اشاره به احداث دفتر منطقه‌ای مطالعات و تحقیقات میراث معنوی در آسیای غربی و آسیای مرکزی گفت: هم اکنون این مرکز به صورت موقت در ساختمان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در خیابان فیاض بخش فعال است اما به دنبال یک مکان مناسب برای این مرکز منطقه ای هستیم.

وی افزود: این دفتر منطقه‌ای نیمه آبان ماه امسال با حضور رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، سفرای کشورهای خارجی و سران تعدادی از کشورهای عضو این دفتر منطقه‌ای در تهران افتتاح خواهد شد.

علویان صدر هدف از افتتاح این دفتر منطقه‌ای را بررسی و مطالعات میراث معنوی در کشورهای آسیای غربی و آسیای مرکزی دانست که می‌تواند موجبات نزدیکی و پیوند کشور‌ها را با یکدیگر فراهم کند.

وی خاطر نشان کرد: این دفتر منطقه‌ای به پیشنهاد یونسکو در ایران افتتاح خواهد شد.