نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 214755    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۲/۱۷  ساعت ۱۱ : ۵۵
رئیس مرکز پژوهش ، توسعه، فناوری و صنایع نوین خبر داد:

مراکز علمی کاربردی وزارت صنعت، معدن و تجارت توسعه می یابند

رییس مرکز پژوهش، توسعه فناوری و صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین برنامه هایی به منظور توسعه کمی، کیفی و تخصصی مراکز علمی کاربردی زیر نظر این وزارتخانه در سال جاری خبر داد

رئیس مرکز پژوهش، توسعه فناوری و صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین برنامه هایی به منظور توسعه کمی، کیفی و تخصصی مراکز علمی کاربردی زیر نظر این وزارتخانه در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از (شاتا)"علی معصومی"گفت:یکی از محورهای این برنامه این است که مراکز علمی کاربردی حوزه صنعت، معدن و تجارت را از لحاظ پراکنش درکشور متناسب کنیم.
وی هماهنگی این مراکز با توجه به توسعه بخشهای صنعت، معدن و تجارت با تخصص های مورد نیاز کشور را از دیگر برنامه های مرکز در سال جاری برشمرد و افزود:با این اقدام  در نظرداریم هم  واحدهای موجود را به سمت رشته های مورد نیاز و پتانسیل های منطقه هدایت کنیم و هم واحدهای جدید را با توجه به نیازهای منطقه ای ایجاد کنیم.
به گفته وی هنگامی که آموزش های تخصصی درمنطقه مورد نیاز ارائه شوند پرسنل بنگاههای تولید و تجاری استان با رغبت بیشتری در دوره ها شرکت خواهند نمود.
رئیس مرکز پژوهش، توسعه فناوری و صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش راندمان و بهره‌وری وحاکم شدن تفکر سیستمی را از نتایج توسعه آموزشهای علمی کاربردی عنوان کرد.
معصومی همچنین از برنامه هایی جهت تقویت نقش گروه آموزش در برنامه ریزی ها و سیاست گذاریهای مرتبط با توسعه منابع انسانی و فرهنگ توسعه صنعتی و تجاری در بخش تولید و تجارت خبر داد.
وی اصلی ترین، مهمترین و با اولویت ترین اقدامات را در توسعه حوزه صنعت ، معدن و تجارت ارتقای سطح آموزش و توانمندسازی منابع انسانی در این بخشها دانست و اضافه کرد:اگر به دنبال دستیابی به اهداف سند چشم انداز هستیم باید برآموزش منابع انسانی هم در بخش مدیریت و هم در بخش پرسنل تخصصی و اجرایی بنگاه به عنوان مهمترین عوامل توسعه صنعت، معدن و تجارت تمرکز بیشتری داشته باشیم.
معصومی در ادامه از برگزاری اولین همایش مراکز آموزشی بخش های صنعت، معدن و تجارت در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد:آشنایی بیشتر مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت با مراکز آموزش علمی کاربردی زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت، ابلاغ سیاستهای کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت به مراکز مذکور، گرفتن نظرات،انتقادات و پیشنهادات مراکز مذکور جهت بهبود روند اصلاح ساختار نیروی انسانی وکمک به ایجاد تشکل غیردولتی مراکز آموزشی بخش صنعت، معدن و تجارت از اهداف برگزاری این همایش به شمار می رود.
همچنین کمک به افزایش و تقویت تطابق میان آموزشهای علمی کاربردی و نیازهای بازارکار، ایجاد تحرک و پویایی در بخش آموزش با ایجاد فضای معنوی همکاری بین مراکز و دستیابی به چالش ها و راهکارهای توسعه آموزش از طریق برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور روسای مراکز از دیگر اهداف برگزاری همایش مراکز آموزشی بخشهای صنعت ، معدن و تجارت ذکر شده است.