نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 214131    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۲/۲  ساعت ۱۶ : ۲۰
وزیر آموزش و پرورش:

پایه اول دبیرستان به صورت سالی واحدی اجرا می شود

مردودی در پایه اول دبیرستان حذف نمی شود بلکه این پایه تحصیلی به صورت نظام سالی واحدی اجرا می شود.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: مردودی در پایه اول دبیرستان حذف نمی شود بلکه این پایه تحصیلی به صورت نظام سالی واحدی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، 'حمیدرضا حاجی بابایی' روز شنبه در حاشیه پانزدهمین جشنواره علمی دانش آموزان ممتاز،‌ مبتکر و مخترع بسیجی در جمع خبرنگاران در توضیح این مطلب افزود: 17 سال پیش نظام ترمی واحدی در دبیرستان ها آغاز شد و از چند سال گذشته به جز دوره پیش دانشگاهی به سالی واحدی تغییر یافت.

وی با بیان اینکه از سال گذشته پیش دانشگاهی نیز به نظام سالی واحدی تبدیل وضعیت داده است، اظهار داشت: در نظام آموزشی سالی واحدی، هر دانش آموزی که نتوانست درس های واحدی را بگذراند، می بایست آن را در سال تحصیلی بعد یا در تابستان همان سال پاس کند.

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه این قانون در سال اول دبیرستان اجرا نمی شد، بیان داشت: در نظام سالی واحدی هیچ دانش آموزی مجاز به دریافت نمره زیر 10 نیست و اگر از چند درس نمره قبولی نمی گرفت، مردود شده و می بایست تمام دروس را در سال تحصیلی بعد مجددا بگذراند.

حاجی بابایی این شیوه را اشتباه دانست و یادآور شد: این امر موجب افت اخلاقی و آموزشی می شود و خانواده ها را نیز دچار سردرگمی و نگرانی می کند، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که در پایه اول دبیرستان نظام سالی واحدی اجرا شود.

** فارغ التحصیلان تربیت معلم سال 88، دغدغه ای برای استخدام نداشته باشند

وی تصریح کرد: فارغ التحصیلان تربیت معلم سال 88 برای استخدام، هیچ دغدغه ای در چارچوب قانون نداشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: قانونی که برای استخدام این افراد به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است، اجرا می شود.

حاجی بابایی در ادامه اظهار داشت: هم اکنون این قانون در بخش های مختلف آموزش و پرورش در حال بررسی است تا نواقص آن برای استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم برای اول مهر ماه 91 برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: این افراد در ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی آینده _ اول مهر ماه 91 - منظور شده اند و قطعا در اول مهر ماه سر کلاس می روند.

** ایجاد تنوع در دروس زبان خارجی

وزیر آموزش و پرورش در مورد تدریس شش زبان خارجی در مدارس گفت: تدریس چند زبان خارجی در راستای اجرای سند تحول بنیادین در برنامه درسی ملی لحاظ می شود.

حاجی بابایی افزود: وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد تنوع در دروس زبان خارجی است که هم اکنون در حال جمع بندی نتایج حاصله هستیم و وقتی برنامه درسی ملی تصویب شد، اطلاعات کامل را ارایه خواهیم کرد.

** ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول اردیبهشت ماه

وی با بیان اینکه شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان حدود 10 روز پیش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول اردیبهشت ماه امسال انجام می شود چرا که این نوآموزان باید در طرح سنجش تحصیلی و آمادگی جسمانی شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ثبت نام بقیه پایه ها نیز از ابتدای خرداد آغاز می شود که در این خصوص اطلاع رسانی شده است.