نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 212162    
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۱۲/۳  ساعت ۱۰ : ۴۶
معاون اول رئیس جمهور در گفت وگوی زنده تلویزیونی:

سفر به استان کردستان مسیر اجرای مصوبات را هموار کرد

محمدرضا رحیمی در پایان سفر دو روزه خود به استان کردستان با حضور در مرکز صدا و سیمای استان در گفتگوی زنده با مردم استان کردستان اظهار داشت: این سفر دو روزه سفری بسیار پرکار بود و امید است نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد

معاون اول رییس جمهور سفر دو روزه خود به استان کردستان را سفری موفقیت آمیز و پرثمر دانست و گفت: در این سفر تصمیماتی برای رفع تنگناها و نارسایی‌های استان کردستان اتخاذ شد و تلاش شد تمامی مسائل بررسی شده و مشکلات اساسی استان رفع شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،محمدرضا رحیمی در پایان سفر دو روزه خود به استان کردستان با حضور در مرکز صدا و سیمای استان در گفت وگوی زنده با مردم استان کردستان اظهار داشت: این سفر دو روزه سفری بسیار پرکار بود و امید است نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه گزارشی از مصوبات سه دوره سفرهای استانی هیات دولت به استان کردستان ارائه و در خصوص روند پیشرفت فیزیکی مصوبات و اعتبارات این سه سفر توضیحاتی داد.

رحیمی خاطرنشان کرد: گره‌ها و موانعی بر سر راه برخی از مصوبات وجود داشت که در جلسه ای که با حضور 4 وزیر و رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانکها برگزار شد همه این موانع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسیر اجرای مصوبات سفرهای استانی هموار شد.

وی در ادامه از تصمیماتی که برای کارآفرینی و اشتغال در استان کردستان اتخاذ شد خبر داد و افزود: دولت تلاش می کند مجوزهای لازم را برای واگذاری اراضی ملی به مردم استان کردستان صادر کرده تا خانواده های کردستانی بتوانند با کمک‌های دولت زمینه فعالیت و اشتغال خود را در زمینه کشاورزی و دامپروری و باغداری فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از سفری دیگر به استان کردستان در اردیبهشت ماه سال 91 خبر داد و گفت: در آن سفر به همراه هیاتی از وزرا و مسوولین برای پیگیری کارها، سفری به کردستان انجام خواهد شد تا مشکلات و موانع به طور کامل برطرف شود.

رحیمی در ادامه به پروژه های و طرح های متعددی که در سفر دو روزه به استان کردستان کلنگ زنی و یا مورد بهره برداری قرار گرفت اشاره کرد و تصریح کرد: ارزش این طرح های و پروژه ها بالغ بر 686 میلیارد تومان بود که بهره برداری همزمان 8687 واحد مسکن مهر در سطح استان یکی از این طرح ها بود.

وی با اشاره به آبگیری دو سد آزاد و سورال و کلنگ زنی سامانه انتقال سد ژاوه و شبکه آبیاری سد سورال اظهار داشت: ر حال حاضر 11 سد در استان کردستان در دست اجرا است و با توجه به برنامه‌ریزی های صورت گرفته در خصوص طرح های آبرسانی به باغات و اراضی کشاورزی در استان انتظار می رود در آینده شاهد توسعه و تحول مثبتی در بخش کشاورزی، تامین آب شرب و تولید برق و به تبع آن بهبود وضعیت زندگی و شرایط معیشتی مردم در استان کردستان باشیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در این سفر طرح های متعددی نیز کلنگ زنی شد که کارخانه خودروسازی سنندج (ایران خودرو) و شرکت سایپای کردستان در بیجار، کارخانه پتروشیمی رجایی در دیواندره و کارخانه بتن گازی از جمله این طرح ها است.

رحیمی همچنین از تامین اعتبار برای راه آهن کردستان خبر داد و گفت: قرار شد اعتبارات استان در حوزه راه و شهرسازی به طور کامل و صد در صد تخصیص داده شود و بخشی از اعتبارات مورد نیاز طرح های راه و شهرسازی استان نیز از ریق فروش اوراق مشارکت تامین گردد.

تامین 100درصد اعتبارات مورد نیاز بیمارستان های استان توسط وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبارات زیرساختهای وزارت راه و شهرسازی در استان کردستان از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این سفر بود که معاون اول رئیس جمهور به آنها اشاره کرد.

وی از تصمیم دیگری که در جلسه بررسی طرح های استان کردستان اتخاذ شد یاد کرد و گفت: مقرر شد تمامی بانکهای عامل تعهدات خود در استان کردستان را هرچه سریعتر نهایی کنند و اعتبارات و تسهیلات لازم برای توسعه استان را در اسرع وقت در اختیار مسئولین استان قرار دهند.

معاون اول رئیس همچنین از تصمیم دولت برای تضمین اصل سرمایه و سود سرمایه گذاران بخش خصوصی که در استان کردستان سرمایه گذاری کنند خبر داد و گفت: دولت تسهیلات لازم را به سرمایه گذاران در این استان فراهم کرده و از آنان حمایت می کند.

رحیمی پس از این گفتگوی زنده تلویزیونی در میان خبرنگاران استان رفت و در یک نشست خبری ضمن ارائه گزارش از نتایج سفر، در فضایی صمیمی با خبرنگاران به گفتگو پرداخت و برای رفع مشکلات آنان قول مساعد داد.