نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 209489    
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۹/۲۶  ساعت ۹ : ۳
از سوی رحیمی صورت گرفت؛

تشریح مصوبات جلسات استانی هیئت دولت و کارگروه اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد

معاون اول رئیس جمهور تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری و جلسه استانی هیئت دولت در استان کهگیلویه و بویر احمد را تشریح کرد

معاون اول رئیس جمهور تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری و جلسه استانی هیئت دولت در استان کهگیلویه و بویر احمد را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،محمدرضا رحیمی ) پس از اتمام جلسه استانی هیئت دولت که در یاسوج برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئت دولت در این جلسه تمامی مصوباتی را که مربوط به سفرهای گذشته بوده و برای اجرا با موانعی مواجه بودند، به صورت یک به یک مورد بررسی قرار داد و برای رفع موانع آنها تصمیماتی اتخاذ کرد.
معاون اول رئیس جمهور افزود: اکثریت این مصوبات با مشکل کمبود اعتبار مواجه بوده و یا نیازمند تمصمیمات جدیدی برای رفع موانع پیش روی بودند که در این جلسه با حضور هیئت وزیران و استاندار برای آنها چاره اندیشی شد.
رحیمی خاطر نشان کرد: در جلسه استانی هیئت دولت همچنین با دستور رئیس جمهور تصمیمات جدید نیز تصویب شد و برای عمران و آبادانی استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه ریزی هایی صورت گرفت.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مصوبات سفرهای قبلی و تشریح بخشی از مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در جلسه استانی هیات دولت و کارگروه توسعه اشتغال سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویر احمد پرداخت که بدین شرح است:

خلاصه مباحث مطرح شده در کارگروه اشتغال استان کهگیلویه وبویراحمد
- نحوه توزیع و اجرای تعهدات بانک های عامل در استان در خصوص پرداخت تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی (26 میلیارد تومان برای ایجاد 8500 شغل) و خوداشتغالی (6/22 میلیارد تومان برای 2200 شغل) که قبلا مصوب و ابلاغ شده بود، بررسی گردید و بانکها متعهد شدند تا پایان بهمن، تعهدات خود را عمل کند و در این زمینه هماهنگی لازم بین مدیرعامل بانک و مدیر بانک در استان به عمل آید.
- وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص لزوم توجه به نظارت و تقویت مکانیزم های نظارتی بر تسهیلات پرداختی توسط بانکها اعلام نظر کنند.

مصوبات کارگروه توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد
- اختصاص 25 میلیارد تومان توسط معاونت برنامه ریزی به عنوان وجوه اداره شده برای کمک سود.
- اختصاص مبلغ 3/155 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک مرکزی و بانکهای عامل برای طرح های اشتغالزایی استان.
- تامین تسهیلات مورد نیاز طرح های نیمه تمام و سرمایه در گردش بنگاه ها تا پایان سال 1390.
- مقرر شد استاندار و مسئولین استانی با فوریت نسبت به پیگیری اختصاص تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی طی سفری به تهران اقدام نمایند.
- مقرر شد طرح اختصاص زمین برای مجتمع های کشاورزی و دامپروری که اخیرا در دولت تصویب شد، توسط وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار در این استان با فوریت اجرا شود.

گزارشی از آخرین وضعیت مصوبات سفرهای قبلی به استان کهگیلویه و بویر احمد

الف:
- از مجموع 549 مصوبه (در قالب 1764 پروژه) در سه دوره سفر جمعا 259 مصوبه محقق شده و 193 مصوبه در دست اجرا و 97 مصوبه در دست پیگیری است و به میزان 2/47 درصد مصوبات به صورت کامل محقق و 35 درصد مصوبات اجرایی گردیده اند.
- برآورد اعتباری اجرای مصوبات سه دور سفر به استان بالغ بر 21922 میلیارد ریال می باشد.
- از سال 1384 تا سال 1390 سهم تسهیلات بانکی استان 7820 میلیارد ریال بوده که در قالب این اعتبار تا کنون بانکها نسبت به اختصاص مبلغ 3030 میلیارد ریال در قالب 10190 طرح عقد قرارداد با پیش بینی اشتغالزایی 17200 نفر اقدام کرده اند.
- تعهد اشتغالزایی استان در سال جاری ایجاد 16500 فرصت شغلی است که تا کنون بیش از 11 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

ب- گزارش تصمیم گیری در جلسه استانی هیئت دولت:
- برای مصوبات گذشته استان که با مشکل مواجه بودند چاره اندیشی شده و موانع آن برطرف گردید.

ج- مصوبات جدیدی به شرح ذیل به تصویب رسید:
- اختصاص 30 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به تهیه دام و علوفه عشایر، عمران شهری، عمران روستایی
- 30 میلیارد تومان تسهیلات برای 3 هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل توسط بانکها و 6میلیارد تومان برای 3 هزار خانواده بصورت بلا عوض.
- ایجاد شهرک صنعتی در سی سخت و چند شهرستان دیگر توسط وزارت صنعت معدن و تجارت.
احداث یک خط برق برای شهرستان دنا.