نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 207870    
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۸/۷  ساعت ۱۱ : ۲۳
وزير دفاع:

ساخت هواپیمای جنگنده جدید در دستور کار ایران/ زیردریایی پیشرفته بومی به ناوگان نیروی دریایی می پیوندد

احمد وحیدی گفت:‌ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اقتدار علمی، عملیاتی، روحی و معنوی مانند شهابی مبین، حافظ راستین آسمان ایران اسلامی و از پیشتازان دفاع از کشور است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ساخت هواپیمای جنگنده جدید در دستور کار متخصصان صنعت دفاعی کشور قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا،‌ احمد وحیدی با اعلام این خبر افزود: برنامه ساخت این هواپیما با همکاری نیروی هوایی ارتش در دست اجرا است.
وی در ادامه تنوع جنگنده ها، آماده نگاه داشتن آنها، ارتقا و روزآمدی، طراحی و ساخت جنگنده های آذرخش، صاعقه و همچنین هواپیمای جدید را نشانه نبوغ، دانش و فناوری بومی و بالندگی صنعت دفاعی کشور دانست که در اوج تحریم ها، توانمندی بسیار بالایی را به ظهور رسانده اند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه مشارکت نیروی هوایی ارتش در ساخت هواپیمای جدید را یادآور شد و خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اقتدار علمی، عملیاتی، روحی و معنوی مانند شهابی مبین، حافظ راستین آسمان ایران اسلامی و از پیشتازان دفاع از کشور است.
سردار وحیدی همچنین آشنایی، تسلط و کار با تجهیزات و سیستم های پیشرفته، شجاعت و بی باکی در انجام ماموریت ها و تقدیم صدها شهید و جانباز در دفاع از میهن اسلامی را از عوامل پدید آورنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

زیردریایی پیشرفته بومی به ناوگان نیروی دریایی می پیوندد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از واگذاری یک زیردریایی جدید به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تا نیمه اول مرداد ماه سال آینده خبر داد.
وی گفت: این زیردریایی از فناوری پیشرفته، قدرت مانور و عملیات زیرآبی قوی برخوردار است و به سلاحهای پیشرفته نیز مجهز است.
سردار وحیدی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور در جهان اسلام است که توان طراحی و ساخت زیر دریایی را دارد.

موشک جدید کروز موسوم به 'ظفر' بزودی رونمایی می شود
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیان دیگر دستاوردهای جدید صنعت دفاعی کشور اظهار داشت: موشک کروز موسوم به 'ظفر' بزودی رونمایی خواهد شد.
وی افزود: برنامه های متنوعی در خصوص موشکهای بالستیک داریم که در آینده اعلام خواهیم کرد.

پیگیری قرارداد اس 300 از دادگاه بین المللی و تعامل با روسیه
سردار وحیدی در خصوص آخرین وضعیت پیگیری حقوقی برای دریافت غرامت از روسیه به واسطه اجرا نشدن قرارداد فروش سامانه اس 300 نیز گفت: این پرونده مفتوح است و ما از طریق دادگاه بین المللی پیگیر آن هستیم .
وی خاطرنشان کرد: قرارداد اس 300، تعهدی است که طرف روسی باید آن را انجام دهد ضمن این که این موضوع را نیز از طریق تعامل با روسیه دنبال می کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به پرسش دیگری نیز تصریح کرد: تصمیم آمریکا درخصوص ایجاد سپر موشکی جدید بیشتر موضوعی سیاسی است تا نظامی؛ چرا که تجهیزات نظامی ایران صرفاً دفاعی است.
سردار وحیدی موضوع برقراری خط تلفن سرخ بین ایران و آمریکا و استدلال مقام های واشنگتن در زمینه رفع تنش از طریق این خط تلفن را نیز مخدوش دانست و گفت: اگر آمریکایی ها از منطقه بروند، دیگر هیچ تنشی را در منطقه شاهد نخواهیم بود.
نظرات ارسال شده
حسن
اسلام پيروز است
7
0
محمد بلورخاني
خوب
2
1
نظرات ارسال شده
حسن
اسلام پيروز است
7
0
محمد بلورخاني
خوب
2
1