نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 207672    
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۸/۲  ساعت ۱۲ : ۰
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد

مجتمع های آموزشی و پرورشی در اولویت تجهیز فناوری آی - تی

سحر خیز گفت: امسال یک میلیون و 700 هزارنفر دانش آموز نقاط شهری ،‌ تحت پوشش مجتمع های آموزشی و پرورشی قرارگرفتند .
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تحت پوشش قرار گرفتن نزدیک به 2میلیون دانش آموز به مجتمع های آموزشی و پرورشی خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از شبکه ایران، سحر خیز گفت: امسال یک میلیون و 700 هزارنفر دانش آموز نقاط شهری ،‌ تحت پوشش مجتمع های آموزشی و پرورشی قرارگرفتند .
وی با بیان این که آموزش و پرورش این مجتمع‌ها را کلید نجات آموزش و پرورش کشور دانست و افزود:‌ بنا بر همین اهمیت و ضرورت تصمیم این وزارت ، مجتمع های آموزشی و پرورشی در اولویت تجهیز به فناوری آی – تی قرار گرفتند.
این مقام مسئول نقش مدیران این مجتمع ها را بسیارمهم عنوان کرد و اظهار داشت: این مجتمع ها موظف شدند علاوه بر پوشش دادن ساعت رسمی، ‌فعالیت فوق برنامه را غنی سازی کنند و شورای مدرسه را جهت توجه به سیر توالی دوره های مختلف تحصیلی در مدارس فعال کنند .
معاون وزیر از اختصاص 64 میلیارد تومان برای تخصیص مدارس خبرداد و گفت: ‌با تخصیص 32 میلیارد تومان از سوی معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و 32 میلیارد تومان نیز از سوی معاون وزیر و رئیس توسعه مدارس کشور قرار شد جمعا 64 میلیارد تومان با هدف هوشمند سازی مدارس در اختیار مدارس بویژه مجتمع های آموزشی و پرورشی شهری قرار بگیرد .
وی مهمترین دغدغه آموزش و پرورش را آموزش ضمن خدمت معلمان در خصوص فن آوری نوین آی – تی ذکر کرد و افزود: با دستور وزیر آموزش و پرورش مدیران موظف شدند در تمام مدارس کارگاه آموزشی یکروزه یا دو تا سه ساعته برگزار کرده و معلمان را تشویق و ترغیب برای فراگیری این فناوری ها کنند .
سحر خیز از برگزاری نمایشگاه هوشمند کشور در اصفهان خبرداد و خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه هر دو بخش خصوصی و دولتی شرکت کرده بودند .این نمایشگاه نشان داد استان اصفهان در هوشمند سازی تاکنون بسیارموفق عمل کرده است .
وی اضافه کرد:آن ها توانسته بودند به صورت پایلوت ،محتوای الکترونیکی را با انعطاف لازم در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار بدهند.