نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 203406    
زمان مخابره : ۱۳۹۰/۴/۴  ساعت ۱۴ : ۲۴

تعرفه های جدید خدمات بیمه طلایی فرهنگیان

عبداللهیان :هزینه خدمات آمبولانس داخل شهر 60 هزار تومان ، خارج شهر100هزار تومان، لیزیک چشم 300هزار تومان، دندانپزشکی200هزار تومان، سزارین یک میلیون تومان، عینک پنجاه هزار تومان و درمان عیوب انکساری برای هر چشم300هزار تومان است.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نرخ جدید تعرفه های خدمات بیمه طلایی فرهنگیان را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، عبداللهیان گفت: هزینه خدمات بستری و سرپایی بیماران فرهنگی شاغل و بازنشسته در بیمارستان های طرف قرارداد به صورت رایگان و بدون سقف خواهد بود و هزینه دیگر خدمات طبق سقف قرارداد پرداخت خواهد شد.
وی افزود: هزینه خدمات آمبولانس داخل شهر 60 هزار تومان ، خارج شهر100هزار تومان، لیزیک چشم 300هزار تومان، دندانپزشکی200هزار تومان، سزارین یک میلیون تومان، عینک پنجاه هزار تومان و درمان عیوب انکساری برای هر چشم300هزار تومان است.
عبداللهیان گفت: حق بیمه امسال برای فرهنگیان شاغل13هزار و750تومان و برای فرهنگیان بازنشسته حداکثر15هزار و 800 تومان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: کارت بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان این هفته برای فرهنگیان شاغل و تا پایان تیر برای فرهنگیان بازنشسته صادر خواهد شد.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش افزود: این کارت بیمه دارای 12کارت برش (کوپن) خواهد بود که با هر بار مراجعه به مرکز درمانی ، به این مراکز ارائه خواهد شد.
عبداللهیان تصریح کرد: پارسال بیش از یک میلیون و800هزار فرهنگی از خدمات بیمه طلایی استفاده کردند که پیش بینی می شود امسال نیز همین میزان باشد.
وی گفت: همه بیمارستان های دولتی و خصوصی به غیر از بیمارستان هایی که تعرفه های غیرمتعارف دارند، طرف قرارداد با بیمه طلایی فرهنگیان هستند.
عبداللهیان، خبر لغو قرارداد برخی بیمارستان های خصوصی با بیمه طلایی فرهنگیان را تکذیب و اضافه کرد : اگر بیمارستانی درخصوص شرکت بیمه عامل که طرف قرارداد آموزش و پرورش برای بیمه طلایی است شکایتی دارد می تواند به اداره کل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش مراجعه کند.
وی تأکید کرد : در صورتی که بیمارستانی به غیر از بیمه ایران با بیمه خدمات درمانی نیز طرف قرارداد باشد هیچ مبلغی از فرهنگیان در قبال خدمات درمانی دریافت نخواهد شد.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: در غیر این صورت20درصد به عنوان فرانشیز از فرهنگیان کسر خواهد شد.
وی یادآور شد: در صورتی که فرهنگیان به بیمارستان ها و مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه طلایی مراجعه کنند در صورت ارائه هزینه های درمانی معادل تعرفه دولتی به آنان پرداخت خواهد شد.