نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 195700    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۸/۲۷  ساعت ۱۳ : ۴۴

آزمایش عملیاتی سامانه پیشرفته پدافند هوایی مرصاد با موفقیت انجام شد

سخنگوی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت3، گفت: سامانه پدافند هوایی برد متوسط می تواند هواپیماهای مدرن را در ارتفاع پست و متوسط شناسایی و منهدم کند
تست عملیاتی سامانه پیشرفته پدافند هوایی برد متوسط ایرانی با نام مرصاد با موفقیت انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، سخنگوی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت3، گفت: این سامانه پدافند هوایی برد متوسط می تواند هواپیماهای مدرن را در ارتفاع پست و متوسط شناسایی و منهدم کند.
امیر سرتیپ حمید ارژنگی افزود: با توجه به اهمیت حفاظت از حریم هوایی کشور در ارتفاع پست و متوسط، بهره گیری از سامانه مرصاد از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی، تحرک بالا، قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک و شبکه شدن با دیگر سامانه های راداری و پدافندی را از جمله مزیت های سامانه مرصاد در مقایسه با سامانه مشابه قبلی بیان کرد.
امیر ارژنگی گفت: همه مراحل تحقیق، طراحی و تولید این سامانه با استفاده از تجارب پیشکسوتان و متخصصان پدافندی کشور انجام شده است.
سخنگوی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت افزود: با توجه به تولید انبوه این سامانه در داخل کشور، یگان های پدافندی نیروهای مسلح به یکی از سلاح های دفاعی مجهز شده و قابلیت عملیاتی آنان بیش از پیش افزایش می یابد.
استفاده از رادارهای بومی و دیجیتال با قابلیت شبکه شدن این امکان را به شبکه یکپارچه پدافندی کشور می دهد که بتواند در همه لایه ها حافظ حریم هوایی کشور باشد.
در مراحل بعدی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 انواع سامانه های مدرن پدافندی کشور به صورت عملیاتی استفاده خواهد شد.