نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 194165    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۷/۲۱  ساعت ۱۸ : ۴۷
همگام با رئيس جمهوري در لبنان؛

رسانه های جهان و سفر رئیس جمهوری به لبنان

سفر روز چهارشنبه ' محمود احمدی ن‍ژاد ' رئیس جمهور به بیروت پایتخت لبنان که با استقبال پرشور شهروندان لبنانی روبرو شده، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت.
سفر روز چهارشنبه  محمود احمدی ن‍ژاد ' رئیس جمهوری اسلامی ایران به بیروت پایتخت لبنان که با استقبال پرشور شهروندان لبنانی روبرو شده، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، توجه ویژه رسانه های خارجی به انتشار اخبار مربوط به سفر رئیس جمهوری ایران و استقبال پرشور از وی در لبنان درحالی است که تلاش های گسترده ای از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا به منظور جلوگیری از سفر احمدی نژاد به لبنان و یا تغییر برنامه های این سفر صورت گرفت.
بسیاری از نشریات و رسانه های خارجی درخبرهای خود به این نکته اشاره کرده اند که روز چهارشنبه در لبنان از آقای احمدی ن‍ژاد رئیس جمهور ایران همانند یک قهرمان استقبال شد.
*شبکه تلویزیونی فرانس 24 در این زمینه گزارش داد: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در جریان یک سفر دو روزه وارد لبنان شد و به گرمی مورد استقبال مردم این کشور قرار گرفت.
این شبکه افزود: رئیس جمهور ایران قرار است در مدت اقامت در لبنان به جنوب این کشور که در اختیار و کنترل حزب الله، دوست و متحد ایران قرار دارد سفر کند.
*روزنامه انگلیسی گاردین نیز در گزارشی درباره سفر رئیس جمهوری کشورمان به لبنان نوشت: هزاران نفر از مردم لبنان و طرفداران حزب الله امروز از محمود احمدی نژاد به عنوان یک قهرمان استقبال کردند.
گاردین با بیان این که این اولین سفر رئیس جمهور احمدی نژاد به لبنان است که با استقبال هزاران نفر از مردم لبنان مواجه شد، افزود: لبنانی ها در کنار اصلی ترین بزرگراه بیروت که به فرودگاه این شهر منتهی می شود به صف ایستاده بودند و از آقای احمدی نژاد هنگام ورود به لبنان استقبال کردند.
این نشریه انگلیسی افزود: مردم لبنان پرچم های ایران و پوسترهایی را در دست داشتند و در طول بزرگراه نیز عکس های بزرگ آقای احمدی نژاد به چشم می خورد. از بلندگوها نیز شعارهایی پخش می شد.
گاردین نوشت: هنگامی که خودروی حامل آقای احمدی نژاد از میان جمعیت می گذشت، مردم شادی می کردند و شکلات پرتاب می کردند. آقای احمدی نژاد هم برای آنان دست تکان می داد و به ابراز احساسات شان پاسخ می گفت.
* نشریه معروف اشپیگل آلمان نیز امروز با انتشار خبر سفر رئیس جمهوری ایران به لبنان نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران درحالی که سوار بر یک خودرو با سقف باز بود، برای مردم طرفدارش در بیروت دست تکان می داد.
اشپیگل افزود: هزاران لبنانی در مسیر حرکت رئیس جمهوری ایران جمع شده و با تکان دادن دست از وی استقبال کردند.
*خبرگزاری'د پ آ' آلمان نیز در این زمینه نوشت: شهروندان لبنانی با پرتاب گل به سوی رئیس جمهوری ایران فریاد شادی سرکشیدند.
به گزارش این خبرگزاری، این نخستین سفر احمدی نژاد به لبنان از سال 2005 میلادی و زمان انتخاب شدن به سمت ریاست جمهوری ایران است.
*خبرگزاری رویترز نیز از بیروت گزارش داد: هزاران شهروند لبنانی امروز صبح به منظور استقبال مردمی از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در جاده منتهی به فرودگاه 'رفیق الحریری' بیروت، تجمع کردند.
پرچم های ایران، پوسترها و پارچه نوشته های حاوی عبارات خوش آمد گویی ، زینت بخش جاده ارتباطی فرودگاه بیروت و کاخ ریاست جمهوری لبنان است.
این خبرگزاری با اشاره به حضور جوانان و نوجوانان لبنانی در مراسم استقبال بی سابقه مردمی از رئیس جمهور اسلامی ایران می نویسد: دیدار احمدی نژاد از لبنان نگرانی واشنگتن را که تلاش دارد به خاطر برنامه هسته ای ایران این کشور را منزوی کند،برانگیخته است.
استقبال گسترده مردم و مقامات لبنان از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران که در جریان سفر امروز چهارشنبه وی به بیروت صورت گرفت در مطبوعات اسپانیا نیز بازتاب گسترده ای یافت .
روزنامه ال پاییس که ازمنابع نزدیک به دولت سوسیالیست اسپانیاست دراین زمینه گزارش داد: هواپیمای محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران ساعت 9 صبح روز چهارشنبه در فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت به زمین نشست.
احمدی ن‍ژاد پس از ورود مورد استقبال ' نبیه بری' رئیس مجلس و جمعی از وزرای هیات دولت لبنان و نمایندگان گروه شیعه حزب الله قرارگرفت .
ال پاییس با اشاره به استقبال گسترده مردم لبنان از احمدی نژاد افزود: رییس جمهوری ایران درمسیرفرودگاه بیروت تا کاخ ریاست جمهوری لبنان مورد استقبال هزاران نفر از مردمی قرار گرفت که عکسهای او و پرچم های ایران و لبنان را با خود حمل می کردند.
*روزنامه های 'ال موندو' و' آب ث' اسپانیا نیز امروز چهارشنبه با انتشار مطالب مشابهی،ضمن چاپ تصویر مراسم استقبال مردم لبنان از رئیس جمهوری اسلامی ایران به بیروت به بازتاب این خبر پرداختند.
*شبکه تلویزیونی'اسکای نیوز' انگلیس نیز در گزارشی درباره سفر رئیس جمهوری کشورمان به لبنان گفت: این سفر مهمترین واقعه امسال در خاورمیانه محسوب می شود.
'تیم مارشال' گزارشگر ارشد این شبکه افزود:هزاران شیعه لبنانی در خیابانهای بیروت جمع شدند تا از آقای احمدی نژاد استقبال کنند.
مارشال گفت: کاروان آقای احمدی نژاد به کندی از میان خیل جمعیت شادمان در خیابان های بیروت که پوستر هایی از آیت الله خمینی رهبر فقید ایران در دست داشتند، گذشت.
وی افزود: این سفر شاید مهمترین تحول خاورمیانه در سال 2010 میلادی باشد...سفر احمدی نژاد این پیام را دارد که یک کشور قدرتمند، حامی قدرتمندترین گروه لبنانی یعنی حزب الله است.
شبکه اسکای نیوز همچنین با انتشار یک گزارش تصویری 50 عکسی در خصوص سفر رئیس جمهوری کشورمان در وبسایت خود نوشت: دولت لبنان برای آقای احمدی نژاد یک مراسم استقبال رسمی تمام و کمال ترتیب داد.
نظرات ارسال شده
محمد مظلومي
فقط براي تشكر از رييس جمهور محترم و تشكر از مردم لبنان مراسم باشكوه شبيه آن مراسم بگزار كنيم
1
1
نظرات ارسال شده
محمد مظلومي
فقط براي تشكر از رييس جمهور محترم و تشكر از مردم لبنان مراسم باشكوه شبيه آن مراسم بگزار كنيم
1
1