نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 193211    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۶/۲۷  ساعت ۱۶ : ۵۷
وزير کشور به استانداران ابلاغ کرد:

دستورالعمل طرح شناسائی ناوگان حمل‌ و نقل بار و مسافر درون شهری و حومه

بر اساس این دستورالعمل مجریان طرح باید نسبت به ایجاد واحد شناسائی ناوگان حمل و نقل بار دورن شهری و حومه در شهرداری مربوطه اقدام و از طریق سامانه اینترنتی ستاد از متقاضیان ثبت نام کنند
مصطفی محمد نجار در نامه‌ای به استانداران سراسر کشور، دستورالعمل طرح شناسائی ناوگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری و حومه را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دستورالعمل مصطفی محمد نجار وزیر کشور در راستای اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوبه 153362/685 مورخ 1 دی 86 مجلس شورای اسلامی و آئین‌نامه مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در شهر و حومه مصوبه 61585/ت 41282 ک مورخ 20 خرداد 88 کارگروه توسعه حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت و قانون هدفمندسازی یارانه مصوب مورخ 15 دی 88 مجلس شورای اسلامی با هدف شناسائی و برنامه‌ریزی‌های آتی جهت ساماندهی حمل و نقل بار درون شهری و حومه جهت جابه‌جائی بار و کالای شهروندان و تامین هرچه بیشتر رفاه، امنیت و آسایش شهروندان تدوین شده است.
در راستای اجرای این دستورالعمل، اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نمایندگی از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مسئولیت تشکیل ستاد شناسائی ناوگان حمل و نقل بار درون شهری و حومه را با همکاری دیگر اتحادیه‌ها از جمله اتحادیه‌های سازمان‌های حمل و نقل همگانی شهری کشور، حمل و نقل بار دورن شهری، تاکسی بار و پیک موتوری را بر عهده دارد.
دبیرخانه ستاد نیز در محل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور دائر و برنامه‌ریزی و مدیریت و نظارت در این خصوص به عمل خواهد آمد.
بر اساس این دستورالعمل مجریان طرح باید نسبت به ایجاد واحد شناسائی ناوگان حمل و نقل بار دورن شهری و حومه در شهرداری مربوطه اقدام و از طریق سامانه اینترنتی ستاد از متقاضیان ثبت نام کنند.
همچنین کلیه شهرداری‌ها موظف به هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم در این خصوص می‌باشند و شهرداری‌ها و مجریان باید اقدامات لازم را در زمینه اطلاع رسانی جامع از طریق رسانه‌های استان مربوطه و چاپ آگهی و توزیع بروشور و سایر اقدامات انجام دهند.
این طرح توسط شهرداری‌ها و با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، به عنوان مجری، اجرائی می‌شود.