نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 191306    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۵/۳  ساعت ۱۷ : ۴۰
حميدرضا حاجي بابايي:

درجه بندی مدارس ابتدایی و راهنمایی تغییر می کند

*وزیر آموزش و پرورش: همه مدارس از سال تحصیلی آینده معاون آموزش و پرورش خواهند داشت و دفترداران به عنوان معاونان اجرایی در مدارس ادامه فعالیت خواهند داد
* 24هزار نفر از نیروهای شرکت های خدماتی نیز از امسال به صورت کارمعین فعالیت خود را در آموزش و پرورش ادامه می دهند
وزیر آموزش و پرورش گفت: درجه بندی مدارس ابتدایی و راهنمایی در سال تحصیلی آینده تغییر می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، حمیدرضا حاجی بابایی با بیان این که این تغییر پس از 15سال صورت می گیرد، افزود: درجه بندی این مدارس از9 درجه به 5 و4 درجه کاهش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: همه مدارس از سال تحصیلی آینده معاون آموزش و پرورش خواهند داشت و دفترداران به عنوان معاونان اجرایی در مدارس ادامه فعالیت خواهند داد.

احکام استخدام معلمان حق التدریس با سابقه 6 سال و بیشتر صادر شد
وزیر آموزش و پرورش گفت: احکام استخدام معلمان حق التدریس با سابقه 6 سال و بیشتر صادر شده است و کلاس های آموزشی آنان به زودی آغاز می شود.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: دستورالعمل مصاحبه های عملی و تخصصی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را به استان ها ابلاغ کردیم و امیدواریم بتوانیم نتایج نهایی آزمون استخدامی را تا پایان مرداد اعلام کنیم و پذیرفته شدگان دوره های آموزشی بدو خدمت را از شهریور آغاز خواهند کرد.

به کارگیری نیروهای خدمات آموزشی در مدارس ممنوع شد
وی تأکید کرد: به کارگیری نیروهای خدمات آموزشی در مدارس بر اساس مصوبه مجلس از سال تحصیلی آینده ممنوع است و از فعالیت آنان از سال آینده در مدارس جلوگیری خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: 24هزار نفر از نیروهای شرکت های خدماتی نیز از امسال به صورت کارمعین فعالیت خود را در آموزش و پرورش ادامه می دهند.
حاجی بابایی گفت: هیچ اعتباری برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش از موعد آموزش و پرورش در اختیار نداریم و فقط با بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیانی که مازاد، دارای معلولیت جسمی یا بیماری های صعب العلاج هستند موافقت می شود.