نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 188242    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۱/۲۳  ساعت ۱۵ : ۴۴
وزير آموزش و پرورش خبر داد:

پرداخت بقیه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگى؛ به زودى

*درصدی از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته با30سال سابقه پرداخت شده است و بقیه نیز یک ماه آینده پرداخت خواهد شد
وزیر آموزش و پرورش گفت: از اریبهشت امسال حقوق و مطالبات فرهنگیان به صورت ماهانه و بدون تاخیر پرداخت خواهد شد تا در آینده مشکل مطالبات معوقه را نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، حمید رضا حاجی بابایی افزود: پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به1000میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. در سال گذشته433 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان عادی سال 87 و300میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان عادی 88 و200 میلیارد تومان برای بازنشستگان پیش از موعد پرداخت کردیم و هنوز 1000میلیارد تومان به بازنشستگان بدهکار هستیم.

وی اظهار کرد: در سال 88 بیش72 هزار فرهنگی بازنشسته شدند که 18هزار نفر از آنان با30 سال سابقه و54 هزار نفر از آنان پیش از موعد هستند.

وی افزود: درصدی از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته با30سال سابقه پرداخت شده است و بقیه نیز یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یک قسط از پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش از موعد (2 میلیون و پانصد هزار تومان) پیش از عید به حساب آنان واریز شد و بقیه نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

حاجی بابایی گفت: برای تامین اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیان از همه جا و حتی از دولت هم کمک خواسته ایم و امیدواریم حتی با استقراض از دیگر دستگاه ها بتوانیم اعتبار مورد نیاز برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان را تامین کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هیچ اعتباری در دولت و مجلس برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان پیش بینی نشده است در حالی که پاداش پایان خدمت بازنشستگان باید قبل از بازنشستگی تامین اعتبار شود و ما مکلف شده ایم از منابع داخلی تامین اعتبار کنیم.

وی تاکید کرد: در جلسه ای که مرداد امسال برگزار خواهد شد برای فرهنگیانی که بیماری صعب العلاج و مشکلات خاص جسمی دارند و در خواست بازنشستگی پیش از موعد دارند تعیین تکلیف خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: از اریبهشت امسال حقوق و مطالبات فرهنگیان به صورت ماهانه و بدون تاخیر پرداخت خواهد شد تا در آینده مشکل مطالبات معوقه را نداشته باشیم.