نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 179444    
زمان مخابره : ۱۳۸۸/۵/۷  ساعت ۱۴ : ۳۶

ضوابط ارتقاى تحصیلی فرهنگیان اعلام شد

'بر اساس نظام جدید آموزشی معلمان، فرهنگیان دارای مدرک دیپلم به ازای گذراندن یک‌هزار و 200 ساعت دوره ضمن خدمت از سال 1379، در شرایطی که دوسوم آموزش‌های این دوره‌ها مرتبط با مشاغل تخصصی باشد، معادل مدرک لیسانس از مزایای استخدامی بهره‌مند خواهند شد'
مدیرکل ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای معلمان با اشاره به تدوین نظام جدید آموزشی معلمان، ضوابط ارتقای مدارک تحصیلی فرهنگیان و افزایش حقوق و مزایای آن‌ها بر اساس مدارک معادل دریافتی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا،سید محمد طباطبایی گفت: بر اساس نظام جدید آموزشی معلمان، فرهنگیان دارای مدرک دیپلم به ازای گذراندن یک‌هزار و 200 ساعت دوره ضمن خدمت از سال 1379، در شرایطی که دوسوم آموزش‌های این دوره‌ها مرتبط با مشاغل تخصصی باشد، معادل مدرک لیسانس از مزایای استخدامی بهره‌مند خواهند شد.
وی درباره نحوه بهره‌مندی از مدرک معادل لیسانس و دریافت مزایای استخدامی معادل آن نیز اظهار کرد: فرهنگیانی که دارای مدرک فوق‌دیپلم هستند، به ازای گذراندن یک‌هزار ساعت دوره آموزش ضمن خدمت، از مزایای لیسانس برخوردار می‌شوند.
مدیرکل ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای معلمان در رابطه با شرایط بهره‌مندی فرهنگیان دارای مدرک لیسانس از مزایای مدرک فوق لیسانس نیز، بیان کرد: فرهنگیان دارای مدرک لیسانس به ازای گذراندن 800 ساعت دوره آموزش ضمن خدمت، به شرطی که دوسوم آموزش‌های این دوره‌ها مرتبط و تخصصی باشد، از مزایای استخدامی فوق‌لیسانس بهره‌مند خواهند شد.
طباطبایی در عین حال بهره‌مندی فرهنگیان از این مزایا را منوط به این دانست که آن‌ها پیش از این، از امتیازات مذکور استفاده نکرده باشند.
این مقام مسوول وزارت آموزش و پرورش در ادامه حل مشکل فرهنگیان دارای مدرک معادل فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس را به پیگیری‌های جدی این وزارتخانه در این زمینه مربوط دانست.
او در عین حال به راهکارهای اندیشیده شده برای حل مشکل ادامه تحصیل آکادمیک فرهنگیان نیز اشاره و عنوان کرد: برای فرهنگیان دارای مدرک معادل فوق دیپلم و لیسانس، سه دوره آزمون جامع در طی سه سال برگزار شد که این تعداد آزمون بر اساس مصوبه وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری کفایت می‌کرد، ‌اما با پیگیری‌های به عمل آمده و موافقت وزیر علوم، آزمون جامع دیگری برای دارندگان مدارک فوق دیپلم و لیسانس برگزار می‌شود تا فرهنگیان در صورت قبولی در این آزمون، بتوانند در آزمون جامع مقاطع بالاتر شرکت کنند.
طباطبایی با اعلام این که برای فرهنگیان دارای مدرک معادل فوق لیسانس نیز دو بار دیگر آزمون جامع برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاریخ برگزاری این آزمون‌ها به زودی از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
:کلیدواژه ها
نظرات ارسال شده
اميري کرمانشاهي
لطفا هرچه سريعتر زمان ازمون جامع اعلام فرماييد
2
0
نظرات ارسال شده
اميري کرمانشاهي
لطفا هرچه سريعتر زمان ازمون جامع اعلام فرماييد
2
0