نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 176270    
زمان مخابره : ۱۳۸۸/۱/۳۰  ساعت ۱۳ : ۵۷
وزير آموزش و پرورش:

آغاز صدور احكام فرهنگيان براساس خدمات كشورى

*احکام آزمایشی فرهنگیان بازنشسته بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری آغاز شد و به مرور شاهد صدور احکام شاغلین آموزش و پرورش بر اساس این قانون خواهیم بود * 70 درصد از اسناد طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش تدوين شد
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری از امسال برای فرهنگیان سراسر کشور اجرا می شود گفت: با اجرای این قانون سطح معیشتی فرهنگیان به طور محسوس ارتقا می یابد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از واحد مركزي خبر، علیرضا علی احمدی درنشستی با خبرنگاران رسانه ها با اشاره به اینکه برای اجرای این قانون و افزایش حقوق فرهنگیان و بازنشستگان اعتبار جداگانه ای لحاظ شده است افزود: با اجرای
این قانون حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته افزایش می یابد.
اجراي احكام براساس قانون خدمات مدیریت کشوری
 
وی گفت: احکام آزمایشی فرهنگیان بازنشسته بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری به زودی صادر می شود و به مرور شاهد صدور احکام شاغلین آموزش و پرورش بر اساس این قانون خواهیم بود.
علی احمدی از پرداخت بدهی های قانونی معوقه بیش از یک دهه آموزش و پرورش در دولت نهم خبر داد و افزود: تاکنون بیش از 65 درصد پاداش بازنشستگان عادی و پیش از موعد سال 87 نیز پرداخت شده است.

 تدوين 70 درصد از اسناد طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش
 
وی با اشاره به لزوم تحول در نظام آموزش و پرورش از تدوین 70 درصد از اسناد طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با اجرای این طرح از روزمرگی و کارهای سلیقه ای که در برخی حوزه ها وجود دارد پرهیز خواهد شد.
علی احمدی با اشاره به تدوین سند خلاقیت و نوآوری ، سند برنامه درس ملی و فلسفه آموزش و پرورش گفت: این سند اردیبهشت، در گردهمایی علمی به نمایش و در معرض نقد و ارزیابی کارشناسان قرار خواهد گرفت.
وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد مجموعه این اسناد به مرحله ای برسد که نسخه قابل قبولی برای مراجع ذیربط و همچنین نسخه عملیاتی برای حوزه های اجرایی باشد.
علی احمدی گفت: با توجه به شعار امسال که سال اصلاح الگوی مصرف است ، ساماندهی فضاهای آموزش و نیروی انسانی و استفاده از فناوری های جدید در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
علی احمدی گفت: همچنین امسال بودجه سرانه این وزارتخانه صرف اولویت های نخست آموزش و پرورش می شود.
 
 برنامه دولت براى ارتباط مدارس به شبکه های اینترنت و اینترانت

وزیر آموزش و پرورش درباره ارتباط مدارس به شبکه های اینترنت و اینترانت افزود: با تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شده ، درمرحله اول با 200 میلیارد ریال اعتبار ، 20 هزار مدرسه در کشور به شبکه اینترنت و اینترانت وصل می شود.
علی احمدی ادامه داد: در سال گذشته 32 هزار خودرو با تسهیلات بین فرهنگیان کشور توزیع شد که این تعداد معادل 30 سال گذشته بود.
:کلیدواژه ها
نظرات ارسال شده
عطاشفيعي
خيلي خوب و پر محتوا درباره قشر فرهنگيان
3
1
نظرات ارسال شده
عطاشفيعي
خيلي خوب و پر محتوا درباره قشر فرهنگيان
3
1